SKY RESTAURANT


Панорамскиот поглед од Sky ресторанот е нешто што постојано ќе Ве освојува.
Од овде ќе ја видите целосната приказна на градот и неговото живописно окружување од Водно со Милениумскиот Крст, Шар Планина и Скопска Црна Гора.

Додека уживате во храната, ќе бидете воодушевени од елеганцијата и луксузноста на ентериерот, збогатен со лустери од Swarovski кристали и релјефни уметнички дела со мотиви од старо Скопје. VIP делот нуди поинтимна атмосфера за опуштени разговори или едноставно уживање во живата изведба на музиката со виолина и пијано.

Менито нуди префинет избор на локални специјалитети, ориентални јадења, препознатливи вкусови на медитеранот и најубави интернационални јадења, во комбинација со домашни и странски вина.

Lounge Bar Divan


Lounge Bar Divan е идеално место за пауза од деловните обврски или за релаксација со семејството и пријателите.

Од разновидните понуди на менито ги издвојуваме сендвичите, пиците и разните видови на торти и колачи. Влезот од барот ќе ве импресионира со својот изглед и аристократската грациозност. Уживајте во богатиот неокласичен ентериер кој е надополнет со летната тераса. Барот Ви нуди магични моменти со поглед на Камениот мост како и фонтаните и музеите на плоштадот Филип II.

IMG_1649IMG_1634IMG_1698

 

 

 

 

 

 

 

Менито има на понуда различни сендвичи, торти и многу вкусни видови на пици.

 

BOOK NOW